MESA Madencilik; 2018 yılında Adana’da madencilik ve maden kimyasalları sektörüne adım atarak sektörün önde gelen firmalarından olan Vişne Madencilik ile iş ortaklıkları yaparak Kalsiyum Oksit CaO(nem alıcı) sektöre güçlü bir giriş yapmıştır. Günlük 1250 ton üretim kapasitemizle yurt içi yurt dışı müşterilerimize en iyi ürünü en kısa zamanda ulaştırmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Süreç içerisinde müşteri taleplerimize cevap verebilmek adına mikronize kalsit(kalsiyum karbonat) CaCO₃ ve mikronize talk üretimini de bünyemize katmış bulunmaktayız. Yüksek saflıkta ve en ince mikron değerlerine sahip ürünleri üretimini sağlıyoruz. Türkiye ve dünyaca kabul görmüş ürün ve hizmet sertifikalarına sahip olarak Türkiye’deki en kaliteli ürünleri üretiyor olmanın gururunu yaşıyoruz.

Vizyon

Maden sektöründe uluslararası kalite standartlarında yer altı kaynaklarımızı çevre bilincine sahip, doğa dostu olarak üretmek ve inovasyonu temel alarak ülke ekonomisine sağladığı katkıyı arttırmak, öncelikli hedeflerimizdir. Bu anlamda amacımız sektörün lideri olabilmektir.

Misyon

Yenilikçi vizyona sahip, yönetim anlayışını müşteri memnuniyeti üzerine inşa etmiş, işimizde ve ilkelerimizde hak ve adalet duygusu ile hareket eden, itibarımızı her şeyin önünde tutan, uzun vadeli başarıya önem veren, çözümlerimizi ve iş modellerimizi sürekli geliştiren, çalışanlarımız, müşterilerimiz ve ürettiğimiz milli değerlerle ulaşabildiğimiz tüm insanların memnuniyeti öncelikli misyonumuzdur.